Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 • Mercedes BENZ Atego GBA 4,5/35+4,6

  Kliknij tutaj jeśli chcesz zobaczyć szczegóły.

 • Nowa strona

  Jakiś czas temu rozpoczęto prace nad przebudową naszej strony internetowej. Konieczność dokonania zmian związana była z brakiem wsparcia oraz narastającą ilością błędów w systemie, z którego dotychczas korzystała nasza strona. Prace nad przebudową wciąż trwają a błędy są usuwane w miarę możliwości na bieżąco (admin)..

 • Mercedes BENZ Atego GBA 4,5/35+4,6

  Kliknij tutaj jeśli chcesz zobaczyć szczegóły.

 • Nowa strona

  Jakiś czas temu rozpoczęto prace nad przebudową naszej strony internetowej. Konieczność dokonania zmian związana była z brakiem wsparcia oraz narastającą ilością błędów w systemie, z którego dotychczas korzystała nasza strona. Prace nad przebudową wciąż trwają a błędy są usuwane w miarę możliwości na bieżąco (admin).

 • Mercedes BENZ Atego GBA 4,5/35+4,6

  Kliknij tutaj jeśli chcesz zobaczyć szczegóły.

OSP w Słupnie

Gorąco witamy na naszej stronie

O straży

Inicjatorami  powołania do życia Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie organizacji  tak bardzo potrzebnej dla tutejszego społeczeństwa byli Przewodniczący Gromadzkiej Rady Narodowej w Słupnie Jan Śmiechowski oraz pełnomocnik wiejski Wincenty Sobótka. Zwołano Zebranie organizacyjne w dniu 26 czerwca 1956 roku. Na zebraniu zabrał głos Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Płocku Jan Pasternakiewicz. Naświetlił on cel  i zadania oraz zapoznał zebranych ze Statutem. Wybrano pierwszy zarząd , którego Komendantem został druh Antoni Karolewski, a jego zastępcą Tadeusz Cybulski, sekretarzem Adam Tomczak, skarbnikiem Kazimierz Gozdan a gospodarzem Wincenty Siwek.  Na członków  czynnych zapisało się 23 obywateli Słupna. W lipcu tego roku otrzymano sikawkę przenośną oraz beczkowóz o pojemności 1200 litrów wody. Do alarmowania w przypadku pożaru była syrena ręczna.

     W roku 1958 przystąpiono do budowy remizy, która była prowadzona etapami. Budowę zakończono w 1963 roku a jej koszt wyniósł 220 tyś zł.

Budynek OSP. Widok od strony kościoła    Strażacy odbyli przeszkolenie przez Komendę Powiatowa i należeli do zespołów kontrolnych. Każdego roku w okresie wiosennym  odbywały się kontrole bezpieczeństwa pożarowego w gospodarstwach rolnych.

 Pierwszą motopompę M – 400 otrzymaliśmy w 1963 roku a w okresie późniejszym samochód marki Lublin. W roku 1977 otrzymaliśmy samochód Star, 25 którego kierowcą został druh Tadeusz Rakowski.
Podczas powodzi nasza straż wypompowywała wodę z zalanych budynków, pomagała podczas ewakuacji ludzi i zwierząt.Organizowaliśmy zabawy taneczne, z których dochód przeznaczony był na zakup umundurowania.
W Roku 1990 został doprowadzony wodociąg i zainstalowano hydrant na terenie naszej jednostki.
    Z inicjatywy druha Lucjana ŚWIDERSKIEGO postanowiono  nadać  Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie sztandar z okazji jubileuszu 40- lecia jaki miał miejsce 23 czerwca 1996 roku. Ochotnicza Straż Pożarna, w Słupnie otrzymała sztandar oraz została odznaczona „Brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa”.
    W roku 1999 dzięki ofiarności mieszkańców Słupna, a w szczególności Kółka Rolniczego został zakupiony samochód marki  Jelcz 004 o pojemności zbiornika 6. tys. litrów wody i wydajności autopompy 3200 litrów na minutę .
    W roku 2000 zostaliśmy włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo- Gaśniczego. Zostały zakupione ubrania specjalne dla strażaków biorących udział w akcjach ratowniczo- gaśniczych oraz nowy sprzęt.
Bierzemy coroczny udział w adoracji Grobu Pańskiego podczas świąt Wielkanocnych oraz w procesji Bożego Ciała.

 

 W czerwcu 2006 roku powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza licząca 14 chłopców i 3 dziewczynki. Dzięki sponsorom zostały zakupione dla nich dresy, hełmy i pasy z toporkami. Dzięki dofinansowaniu kupiliśmy sprzęt ratowniczy HOLMATRO oraz pompę pływającą.

W ubiegłym roku sami strażacy rozbudowali drugi boks garażowy, na ścianach zostały założone płytki a na posadzce położono gres.

 
W ostatnich latach z naszych szeregów na wieczny spoczynek odeszli zasłużeni druhowie
- druh Leon Popławski
- druh Lucjan Świderski
- druh Jan Sobczak
- druh Edmund Rajewski
- druh Bogdan Kalinowski      

Cześć ich pamięci!!

    Strażacy swoją ofiarną pracą przyczyniają się do rozwoju swej organizacji. To ludzie, których głównym celem jest wychowanie szeregów strażackich miłości do ojczyzny bezinteresownej służbie społecznej.
    W roku 2007 nasi strażacy wyjeżdżali do 40- stu zdarzeń jakie miały miejsce na terenie naszej gminy oraz gmin sąsiednich.
Jednostka nasza liczy 25 członków w tym 2 kobiety i 3 członków honorowych, oraz 16 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.
    Podczas walnego zebrania została utworzona Jednostka Operacyjno-Techniczna- II kategorii.
   10 maja 2008r. Odbyło się przekazanie Lekkiego samochodu ratownictwa technicznego marki GAZ ufundowanego przez Marszałka Województwa Mazowieckiego i Wójta Gminy Słupno. Samochód ten wyposażony jest w agregat wysokociśnieniowy i zbiornik wody o pojemności 300 litrów. Posiada również sprzęt do ratownictwa drogowego. W 2008r. Nasza jednostka wyjeżdżała 44 razy do zdarzeń na terenie gminy oraz gmin sąsiednich.
    Na przełomie miesięcy marzec-maj 2009r. Sześciu naszych druhów ukończyło szkolenie ratowników-ochotników. Zostały zakupione 4 aparaty powietrzne FENZY z maskami.